2020 Emmy Ödülleri Kazananları Tam Liste

2020 Emmy Ödülleri Pazar gecesi yaşandı. Tören, sürmekte olan koronavirüs salgını nedeniyle dijital bir şekilde yapıldı. Ödüller, Los Angeles Staples Center’dan takdim edildi ancak kırmızı halı yoktu, seyirci yoktu ve sunum yapanların dışında katılımcı yoktu.

Netflix 160 adaylık rekorla başı çekerken, HBO’nun “Watchmen” 26 ile tek bir şov için en çok aday gösterildi. Törenden önce sunucu Jimmy Kimmel The Hollywood Reporter’a Jimmy Kimmel, bir salgının ortasında bir ödül şovunun “anlamsız ve gereksiz göründüğünü” farkında olduğunu belirterek, “Şu anda eğlenmeye ihtiyacımız var” dedi. Sıkıcı bir başarı töreni olacağını söyledi. “Ve öyle oldu”

Komedi tarafında, “Schitt’s Creek” yazım, yönetmenlik ve olağanüstü komedi dizileri de dahil olmak üzere sunulan ilk yedi ödülü eve götürdü. HBO’nun “Succession” dizisi, olağanüstü drama dizisi ödülünü eve götürürken, drama kategorilerinde ödüller oldukça paylaştırıldı. Gelin hep beraber 2020 Emmy Ödülleri kazananlarına bir göz atalım.

Walt Disney Television'ın 72. Yıllık Emmy Ödülleri Kapsamı
Jimmy Kimmel, 20 Eylül 2020’de 72. Emmy Ödülleri için çoğunlukla sanal törene ev sahipliği yapıyor.GETTY IMAGES ARACILIĞIYLA ABC

İşte 2020 Emmy Ödülleri’nin büyük kazananları ve adaylarının geri kalanı:

En İyi Komedi Dizisi

  • “Curb Your Enthusiasm”
  • “Dead to Me”
  • “Insecure”
  • “Schitt’s Creek” — Winner
  • “The Good Place”
  • “The Kominsky Method”
  • “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • “What We Do in the Shadows”

Komedi Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu

  • Don Cheadle — “Black Monday”
  • Anthony Anderson — “Black-ish”
  • Ramy Youssef — “Ramy”
  • Eugene Levy — “Schitt’s Creek” — Winner
  • Ted Danson — “The Good Place”
  • Michael Douglas — “The Kominsky Method”

Komedi Dizilerinde En İyi Kadın Oyuncu

  • Tracee Ellis Ross — “Black-ish”
  • Christina Applegate — “Dead to Me”
  • Linda Cardellini — “Dead to Me”
  • Issa Rae — “Insecure”
  • Catherine O’Hara — “Schitt’s Creek” — Winner
  • Rachel Brosnahan — “The Marvelous Mrs. Maisel”
72. Emmy Ödülleri
Catherine O’Hara accepts her Emmy Award for outstanding lead actress in a comedy for her role in “Schitt’s Creek” at the 72nd Emmy Awards on Sept. 20, 2020. The series swept seven award categories including best comedy series.ABC VIA GETTY IMAGES

Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Andre Braugher — “Brooklyn Nine-Nine”
  • Mahershala Ali — “Ramy”
  • Kenan Thompson — “Saturday Night Live”
  • Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Winner
  • William Jackson Harper — “The Good Place”
  • Alan Arkin — “The Kominsky Method”
  • Sterling K. Brown — “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Tony Shaloub — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Komedi Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Betty Gilpin — “Glow”
  • Yvonne Orji — “Insecure”
  • Cecily Strong — “Saturday Night Live”
  • Kate McKinnon — “Saturday Night Live”
  • Annie Murphy — “Schitt’s Creek” — Winner
  • D’Arcy Carden — “The Good Place”
  • Alex Borstein — “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Marin Hinkle — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Komedi Dizilerinde En İyi Konuk Erkek Oyuncu

  • Fred Willard — “Modern Family”
  • Dev Patel — “Modern Love”
  • Adam Driver — “Saturday Night Live”
  • Eddie Murphy — “Saturday Night Live” — Winner
  • Brad Pitt — “Saturday Night Live”
  • Luke Kirby — “The Marvelous Mrs. Maisel”

Komedi Dizilerinde En İyi Konuk Kadın Oyuncu

  • Angela Bassett — “A Black Lady Sketch Show”
  • Maya Rudolph — “Saturday Night Live” — Winner
  • Phoebe Waller-Bridge — “Saturday Night Live”
  • Maya Rudolph — “The Good Place”
  • Wanada Sykes — “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Bette Midler — “The Politician”

Bir Komedi Dizisi için En İyi Yönetmenlik

  • Gail Mancuso — “Modern Family”
  • Ramy Youssef — “Ramy”
  • Andrew Cividino, Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Winner
  • Matt Shakman — “The Great”
  • Amy Sherman-Palladino — “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • Daniel Palladino — “The Marvelous Mrs. Maisel”
  • James Burrows — “Will and Grace”

Bir Komedi Dizisi İçin En İyi Senaryo

  • Daniel Levy — “Schitt’s Creek” — Winner
  • David West Read — “Schitt’s Creek”
  • Michael Schur — “The Good Place”
  • Tony McNamara — “The Great”
  • Sam Johnson, Chris Marcil — “What We Do in the Shadows”
  • Paul Simms — “What We Do in the Shadows”
  • Stefani Robinson — “What We Do in the Shadows”

En İyi Drama Dizisi

  • “Better Call Saul”
  • “Killing Eve”
  • “Ozark”
  • “Stranger Things”
  • “Succession” — Winner
  • “The Crown”
  • “The Handmaid’s Tale”
  • “The Mandalorian”

Drama Dizilerinde En İyi Erkek Oyuncu

  • Jason Bateman — “Ozark”
  • Billy Porter — “Pose”
  • Brian Cox — “Succession”
  • Jeremy Strong — “Succession” — Winner
  • Steve Carrell — “The Morning Show”
  • Sterling K. Brown — “The Is Us”

Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

  • Zendaya — “Euphoria” — Winner
  • Jodie Comer — “Killing Eve”
  • Sandra Oh — “Killing Eve”
  • Laura Linney — “Ozark”
  • Olivia Coleman — “The Crown”
  • Jennifer Aniston — “The Morning Show”
72. Emmy Ödülleri
Zendaya celebrates her award for outstanding lead actress in a drama series for her role in “Euphoria,” at the mostly virtual 72nd Emmy Awards ceremony on Sept. 20, 2020.ABC VIA GETTY IMAGES

Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Giancarlo Esposito — “Better Call Saul”
  • Kieran Culkin — “Succession”
  • Matthew Macfadyen — “Succession”
  • Nicholas Braun — “Succession”
  • Bradley Whitford — “The Handmaid’s Tale”
  • Mark Duplass — “The Morning Show”
  • Billy Crudup — “The Morning Show” — Winner
  • Jeffrey Wright — “Westworld”

Drama Dizisinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Meryl Streep — “Big Little Lies”
  • Laura Dern — “Big Little Lies”
  • Fiona Shaw — “Killing Eve”
  • Julia Garner — “Ozark” — Winner
  • Sarah Snook — “Succession”
  • Helena Bonham Carter — “The Crown”
  • Samira Wiley — “The Handmaid’s Tale”
  • Thandie Newton — “Westworld”

Bir Drama Dizisi İçin En İyi Yönetmenlik

  • Lesli Linka Glatter — “Homeland”
  • Alik Sakharov — “Ozark”
  • Ben Semanoff — “Ozark”
  • Andrij Parekh — “Succession” — Winner
  • Mark Mylod — “Succession”
  • Jessica Hobbs — “The Crown”
  • Benjamin Caron — “The Crown”
  • Mimi Leder — “The Morning Show”

Bir Drama Dizisi İçin En İyi Senaryo

  • Jesse Armstrong — “Succession” — Winner
  • Peter Morgan — “The Crown”
  • Miki Johnson — “Ozark”
  • John Shiban — “Ozark”
  • Chris Mundy — “Ozark”
  • Gordon Smith — “Better Call Saul”
  • Thomas Schnauz — “Better Call Saul”

Sınırlı Bir Dizi, Film veya Dramatik Özel Bölüm için Üstün Yönetmenlik

  • Lynn Shelton — “Little Fires Everywhere”
  • Lenny Abrahamson — “Normal People” 
  • Maria Schrader — “Unorthodox” — Winner
  • Steph Green — “Watchmen”
  • Stephen Williams — “Watchmen”
  • Nicole Kassell — “Watchmen”

Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Başrol Oyuncu

  • Hugh Jackman — “Bad Education”
  • Jeremy Pope — “Hollywood”
  • Mark Ruffalo — “I Know This Much is True” — Winner
  • Paul Mescal — “Normal People”
  • Jeremy Irons — “Watchmen”

Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Kadın Oyuncu

  • Kerry Washington — “Little Fires Everywhere”
  • Cate Blanchette — “Mrs. America”
  • Octavia Spencer — “Self Made: Inspired by the Life of Madame C.J. Walker”
  • Shira Haas — “Unorthodox”
  • Regina King — “Watchmen” — Winner

Üstün Sınırlı Seri

  • “Little Fires Everywhere”
  • “Mrs. America”
  • “Unbelievable”
  • “Unorthodox”
  • “Watchmen” — Winner

Üstün Çeşitlilik Konuşma Serisi

  • Full Frontal with Sam Bee
  • Jimmy Kimmel Live!
  • Last Week Tonight with John Oliver — Winner
  • The Daily Show with Trevor Noah
  • The Late Show with Stephen Colbert

Sınırlı Dizi veya Film için Üstün Senaryo

  • Damon Lindelof, Cord Jefferson — “Watchmen” — Winner
  • Anna Winger — “Unorthodox”
  • Susan Grant, Michael Chabon, Ayelet Waldman — “Unorthodox”
  • Sally Rooney, Alice Berch — “Normal People”
  • Tanya Barfield — “Mrs. America”

Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

  • Yahya Abdul-Mateen II — “Watchmen” — Winner
  • Louis Gossett Jr. — “Watchmen”
  • Jovan Adepo —  “Watchmen”
  • Tituss Burgess —  “Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend”
  • Jim Parsons —  “Hollywood”  
  • Dylan McDermott — “Hollywood”

Sınırlı Dizi veya Filmde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

  • Holland Taylor — “Hollywood”
  • Margo Martindale — “Mrs. America”
  • Tracey Ullman — “Mrs. America”
  • Uzo Aduba — “Mrs. America” — Winner
  • Toni Collette — “Unbelievable”
  • Jean Smart — “Watchmen”

Üstün Yarışma Programı

  • “RuPaul’s Drag Race” — Winner
  • “Nailed It!”
  • “The Masked Singer”
  • “The Voice”
  • “Top Chef”

2020 Emmy Ödülleri  haberimizin sonuna geldik! Daha fazla 2020 Emmy Ödülleri haberleri için ilgili kategorilere gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir